Lady Arbuthnott 2027

Lady Arbuthnott 17. - 26. juni Leikvin

Forestillinger

Henter programmet

Lady Arbuthnott 2027 - En ny epoke begynner på Leikvin

I 2027 flytter Lady Arbuthnott ut av Hovshall og tilbake til de historiske omgivelsene på Leikvin.

Etter 30 år med Pål Øverland som regissør går Lady Arbuthnott inn i en ny epoke. 2027 blir et særskilt år med utendørs forestillinger på Leikvin, med Jon Lockert Rohde som regissør og kunstnerisk leder.

Mange husker den helt spesielle utendørsoppsetningen på Leikvin i 2021. Nå får publikum igjen oppleve Lady Arbuthnott i autentiske omgivelser, tett på historien og landskapet rundt Elverhøy.

Leikvin er for 2027. I 2028 vender Lady Arbuthnott tilbake til Hovshall med en revitalisert hovedoppsetning, der vi bygger videre på det sterke fundamentet som er skapt gjennom 30 år – samtidig som forestillingen utvikles for framtiden.

Dette er bare begynnelsen. Det vil komme flere slipp, nyheter og glimt fra arbeidet med neste og kommende års forestillinger fortløpende.

Velkommen til Leikvin – og til starten på en ny epoke i historien om Lady Arbuthnott.